Oryginalne akcesoria samochodowe - by Twój SEAT był idealny

19-07-2021 15:39

Wszechstronność jest jedną z zalet najnowszych modeli SEAT-a. Tę jednak można jeszcze rozbudować. Jak? Warto przyjrzeć się w salonie SEAT-a ofercie oryginalnych akcesoriów. Dzięki nim zabierzemy ze sobą na wakacje swój ulubiony rower, sprzęt wodny lub po prostu zapakujemy więcej bagażu.

Niesłabnąca moda na turystykę rowerową sprawia, że coraz większa liczba kierowców pragnie zaopatrzyć się w bagażnik, dzięki któremu łatwo będzie można zabrać ze sobą na weekendowy wypad bicykle dla całej rodziny.
Jednymi z najbardziej popularnych bagażników przeznaczonych do przewozu rowerów są te montowane na dachu.

Czy przewożenie rowerów na dachu jest bezpieczne? Tak, jeśli korzysta się z oryginalnych bagażników

Podstawą dachowego systemu są poprzeczne belki. Te mocowane są do relingów (jeśli jest w nie wyposażony samochód) lub bezpośrednio do dachu za pomocą specjalnych uchwytów.
Oferowane przez salony SEAT-a belki mają tę zaletę, że charakteryzują się obniżonym współczynnikiem oporu powietrza. Dzięki temu auto będzie mniej paliło. Poprawiona aerodynamika wpłynie też na mniejszy hałas we wnętrzu pojazdu poruszającego się z belkami.
Najważniejsze jednak, że oryginalne belki wykonane z maksymalną pieczołowitością dają absolutnie stuprocentowe bezpieczeństwo użytkowania. Tu nie ma możliwości, żeby coś samoczynnie się wypięło. Inteligentny system mocowania do dachu wyklucza popełnienie jakiegokolwiek błędu nawet przez niewprawnego użytkownika.

Belki poprzeczne to podstawa. A co dalej?

Wyposażenie w belki poprzeczne możemy puścić wodze fantazji. Stanowią one bowiem bazę do instalacji dalszych akcesoriów, takich jak uchwyty na rowery czy boksy , w których oprócz bagażu uda się przewieźć także narty. Zresztą tym ostatnim dedykowane są również specjalne uchwyty. Zawsze wyposażone w system uniemożliwiający odpięcie ich przez amatora cudzej własności.
Specjalne mocowania oferowane są także miłośnikom sportów wodnych. Z łatwością uda się więc też przymocować kajak lub deskę surfingową.

Jak nie na dach, to na hak!

Akcesoria dostępne w salonie SEAT-a to jednak nie tylko wszytko to, co uda się przymocować do dachu. Kupując nowego SEAT-a, warto zdecydować się w hak holowniczy. Nieużywany będzie schowany pod zderzakiem, lecz gdy okaże się potrzebny, łatwo uda się go wyciągnąć.
Jak sama nazwa wskazuje, hak holowniczy umożliwia holowanie przyczepy campingowej lub przyczepki z żaglówką. Jak się jednak okazuje, może on okazać się przydatny także dla kierowców, którzy wcale nie planują zakupu przyczepy. Coraz bardziej popularnym rozwiązaniem jest montaż na haku uchwytów do przewozu rowerów. To rozwiązanie szczególnie cenione przez panie. Montaż roweru na haku nie wymaga aż tyle siły co w przypadku bagażnika dachowego. Jest on także zdecydowanie wygodniejszy dla niższych wzrostem amatorów dwóch kółek, które w dodatku jeżdżą np. wysokim SUV-em.

A co dla czworonogich pasażerów?

W samochodowych wojażach bardzo często towarzyszą nam także czworonogi, a zwłaszcza psy. Wypad na spacer do lasu? Idealny pomysł na niedzielne popołudnie, pod warunkiem, że ktoś później będzie chciał sprzątać psią sierść z samochodowych foteli. Na ten problem salony SEAT-a też mają rozwiązanie. Oferowane są w nich różnego rodzaju pokrowce. Jedne do instalacji w bagażniku, drugie umożliwiające montaż na tylnej kanapie. Dzięki nim doskonale zabezpieczymy samochodową tapicerkę przed wszędobylską sierścią pupila. Dla mniejszych psów oraz kotów oferowane są też specjalne kojce. Dzięki nim nie tylko łatwiej zachować czystość na pokładzie samochodu. Dają one także bezpieczeństwo samym zwierzętom, ograniczając możliwość przemieszczenia się podczas gwałtownego hamowania.

Oferta salonów SEAT-a jest jednak znacznie bardziej bogata. Młodym rodzicom z pewnością warto zaproponować organizery, które, zawieszone na przednim fotelu, zapewnią utrzymanie porządku w kabinie. Smoczek, butelka z mlekiem i pieluchy wreszcie będą miały swoje miejsce.