Pakiety serwisowe w Seacie - dlaczego warto?

17-04-2021 12:23

Cena zakupu samochodu to tylko jedna ze składowych mających wpływ na całkowite koszty eksploatacji samochodu. Każde auto wymaga serwisowania. Warto więc zadbać o to, by koszty usług były jak najniższe. Takie właśnie są w ASO Seat.

Przeglądy serwisowe, wymiana oleju czy klocków hamulcowych - wszystko to ma wpływ na koszty eksploatacji samochodu. Większość z czynności wykonywanych w autoryzowanym serwisie Seat da się przewidzieć, a dzięki temu można obniżyć ich koszty, korzystając z pakietów serwisowych Seata.
Inaczej jest w przypadku pojawiających się znienacka usterek technicznych. Tych nie daje się przewidzieć, a ich usunięcie wiąże się zawsze z kosztami. Ale nie w Seacie. Wszystkie nowe Seaty objęte są aż pięcioletnią gwarancją. To prawdziwy rarytas. Ze świecą szukać na europejskim rynku drugiej marki z tak optymalnymi warunkami gwarancji.


Pakiety serwisowe - tak oszczędza się na serwisie

Przeglądy serwisowe gwarancją jednak objęte nie są i trzeba za nie płacić. Serwisy Seata mają jednak ofertę, dzięki której uda się obniżyć koszty wizyt w ASO Seat. Wszystko za sprawą pakietów serwisowych dla nowych samochodów.
Korzystając z finansowania zakupu nowego Seata w ramach SEAT Financial Services, można poprosić o przygotowanie kompleksowej oferty. Mechanicy ASO Seat podsumują w niej koszty związane z serwisowaniem auta przez wybranych przez klienta okres. W wycenę zostaną wliczone na preferencyjnych warunkach koszty okresowych przeglądów serwisowych, jak i niezbędnych podczas ich wykonywania materiałów eksploatacyjnych. To między innymi filtry oleju, filtry przeciwpyłkowe oraz filtry paliwa i powietrza. Systematycznej wymiany wymagają też świece zapłonowe czy płyn hamulcowy.

Płacisz raz, a z serwisu Seata korzystasz przez cały czas!

Wszystkie koszty związane z wizytami w ASO Seat są sumowane, a ich cena jest gwarantowana przez cały okres obowiązywania umowy. Nie trzeba więc denerwować się potencjalnymi podwyżkami. Klient decydujący się na zakup pakietu może zapłacić za niego jednorazowo lub poprosić o rozbicie opłaty na miesięczne raty, które wliczone będą w koszt faktury leasingowej. To bardzo wygodne rozwiązanie, które pozwala uniknąć gwałtownej zwyżki kosztów związanych z eksploatacją samochodu w miesiącu przypadającym na okresowy przegląd serwisowy. To szczególnie cenne, jeśli danego miesiąca trzeba oddać do ASO Seat nie jeden, a kilka lub kilkanaście pojazdów.

Cennik Pakietu Przeglądów Serwisowych SEAT

Wariant 75000 km/5 lat
Zakup Jednorazowy/w finansowaniu*
Ibiza 3499 PLN/83 PLN
Leon 3799 PLN/90 PLN
Arona 3899 PLN/92 PLN
Nowy Leon 3999PLN/94 PLN
Ateca 4799 PLN/113 PLN
Alhambra 4899 PLN/116 PLN
Tarraco 4899 PLN/116 PLN

*miesięczny koszt pakietu brutto został skalkulowany dla Leasingu Moc Niskich Rat, okres finansowania 48 miesięcy

Specjalne pakiety serwisowe przewidziano jednak nie tylko dla nowych samochodów. Można je wykupić także dla aut używanych. O szczegóły warto zapytać w autoryzowanym serwisie Seat.

Bez gotówki, bez płatności kartą - serwisowanie w ASO Seat to łatwizna

Kierowcy z wykupionym pakietem serwisowych cenią zaproponowaną przez Seata ofertę przede wszystkim za łatwość korzystania z niej. Gdy nadchodzi termin wizyty w autoryzowanej stacji obsługi Seat, przypomni o niej aplikacja Seat Connect, którą można zainstalować w dosłownie każdym smartfonie. Wówczas wystarczy tylko umówić się na wizytę w najbliższym ASO Seat, odstawić samochód i nie przejmować się wydatkami. Wszystko odbywa się w bezgotówkowy sposób. Wszystkie koszty zakupu materiałów eksploatacyjnych, a także prac serwisowych, pokrywane są z pakietu serwisowego Seat. Gdyby jednak pojawiły się jakieś nieprzewidziane awarie, też nie ma się czym przejmować. Wszystkie nowe Seaty mają bowiem pięcioletnią gwarancję na usterki techniczne. To dzięki niej wymiany podzespołów, które nie z winy kierowcy ulegną uszkodzeniu, zostaną dokonane zupełnie bezpłatnie. Więcej szczegółów na temat pakietów serwisowych znajdziecie Państwo w każdej autoryzowanej stacji obsługi Seat.